Seria strzelanek Battlefield jest już z nami na rynku od bardzo długiego czasu. Zaczynała ona jako opowieść o II wojnie światowej aby przez ostatnie lata raczyć nas historiami osadzonymi we współczesnym świecie i polu bitewnym.

Mimo tego, że do premiery piątej odsłony serii Battlefield, planowanej na jesień tego roku, zostało jeszcze dość dużo czasu, to do opini publicznej co chwila trafiają plotki na temat tego jak ma wygladać najnowsze dziecko studia DICE. Dzięki uwadze użytkowników forum NeoGAF prawdopodobnie dowiedzieliśmy się o nowej informacji dotyczącej gry Battlefield.

Otóż na szwajcarskiej stronie sklepu World of Games w zapowiedziach pojawiła się wzmianka o Battlefield 5, wraz z datą premiery określoną dokładnie na 26 października 2016 roku wraz z krókim opisem samej gry który brzmi następująca: Battlefield 5 – wieloosobowy taktyczny shooter z akcją osadzoną w czasach I wony światowej.

Oczywiście wpis został bardzo szybko usunięty ze strony, dlatego też nie ma pewności czy mieliśmy do czynienia ze zwyklym błedem jednego z pracowników sklepu czy też może niekontrolowanym wyciekiem informacji, co miało dość często miejsce w przypadku dużych sieci sprzedażowych.

Informacje ze sklepu World of Games stoją w opozycji do dotychczasowych doniesień o Battlefield 5, które wskazywały na to, że akcja tytułu przeniesie nas w daleką lub bliską przyszłość. Czyli znów moglibyśmy przypiąć grze etykiety tytułu futurystycznego czy też może nawet wtórnego, jako że kilka ostatnich odsłon nie różniło się zbytnio od siebie. Warto zwrócić uwagę, że jak do tej pory żadna ze strzelanek osadzonych w realiach I wojny światowej nie odniósł zbyt dużego sukcesu sukcesu. Czy zatem najnowszy Battlefield przełamie ten niekorzystny trend czy też może wogóle nie podejmie walki na tym polu? Na odpowiedź będziemy musieli niestety poczekać do jesieni tego roku.