Attack on Titan to zapoczątkowana przez japońską mangę popularna seria fantasy, która w najbliższym czasie doczeka się własnej gry osadzonej w tym uniwersum. 

Jak do tej pory twórcy gry nie ujawnili zbyt wiele szczegółów. Na pewno potwierdzona jest informacją, że nad grą pracuje studio NGames Interactive, a grę wyda GameSamba. Gra ma ukazać się pod koniec bieżącego roku na mobilne urządzenia pracującą pod kontrolą systemu iOS oraz Android. Gra została zapowiedziana jako produkcja nastawiona na akcję, w której gracz wcieli się w żołnierzy prowadzących walkę z ogromnymi Tytanami. Rozgrywka ma być raczej zręcznościowa, nie zabraknie jednak planowania ataków, które później należy wykonać z ogromną precyzją. Przewidziano również możliwość rozwoju postaci.

To niestety koniec konkretów jakie udostępnili nam do tej pory producenci. Warto jedynie w tym miejscu przypomnieć, że zarówno GameSamba jak i NGames pracują jednocześnie nad innymi grami bazującymi na japońskich markach. Mowa tu o Fairy Tail oraz Tokyo Ghoul.

Wszystkim tym, którzy nie kojarzą czym jest Attack on Titan przypominamy, że jest to jeden z najgłośniejszych tytułów na japońskim rynku, który swoją premierę miał jako seria komiksowa w 2009 roku. Jej autorem jest Pan Hajime Isayama. Duża popularność sprawiła, że komiks doczekał się jak do tej pory zarówno adaptacji w postaci serialu animowanego jak i filmu kinowego. Histori przedstawionej w Attack on Titan można przypiąć etykiety postapokaliptycznego fantasy oraz dramatu, jako że historia koncentruje się na niedobitkach ludzkiej cywilizacji, którzy starają się przeżyć ataki tajemniczych bestii znanych jako Tytani. Aby przetrwać powołano do życia specjalne oddziały żołnierzy, których jedynym zadaniem jest reagowanie na ataki Tytanów chcących zniszczyć resztki rodzaju ludzkiego.