Wczoraj informowaliśmy was o oficjalnych planach Sony względem googli wirtualnej rzeczywistości Playstation VR a dzisiaj mamy nową garść informacji z konferencji GDC 2016 odnośnie planów wydawniczych na ten rok.

Japońska marka w gąszczu informacji o wirtualnej rzeczywistości znalazła chwilę aby potwierdzić informację o dwóch dużych premierach przewidzianych na ten rok. Pierwszym z nich jest The Last Guardian, czyli gra na którą czekamy już od blisko dekady, bo już 9 lat. Przez ten czas do opinii publicznej dochodziły przecieki o anulowaniu projektu czy też całkowitej rezygnacji z praw do marki.

Co prawda już w ubiegłym roku pojawiły się głosy, że gar ma zadebiutować w 2016 roku, jednak kolejne potwierdzenie przez Sony, że gra ukaże się w ciągu najbliższych miesięcy pozwala odetchnąć graczom i mieć nadzieję, że długo wyczekiwany tytuł w końcu pojawi się i zapewni znakomitą zabawę. Wielu graczy wiąże ogromne nadzieje z tym tytułem i chce aby w chwili premiery można było jej przypiąć etykiety hitu i najlepszej gry bieżącego roku.

Tym, którzy nie kojarzą The Last Guardian, przypominamy iż jest to przygodowa gra akcji od twórców takich tytłów jak Ico czy też Shadow of the Colossus. Gra będzie się koncentrować na historii chłopca i towarzyszącego mu stwora, przypominającego skrzyżowanie psa z orłem. Powstające relacje między tą dwójką mają być podstawą rozgrywki i całej produkcji, jako że Trico ( tak brzmi imię stwora ) ma posiadać własny charakter i będzie przez to reagował w różny sposób na polecenia wydawane mu przez gracza.

Kolejnym tytułem, który został potwierdzony na 2016 rok jest Horizon Zero Dawn czyli trzecioosobowa gra akcji od twórców serii Killzone. Pierwotnie grę tę zapowiedziano w połowie ubiegłego roku, jednak ostatnia prezentacja postapokaliptycznej opowieści miała miejsce w październiku. Jedna jak i druga gra to ekskluuzywne tytuły, które dostępne będą wyłącznie dla posiadaczy konsol PlayStation 4.