Jeden z ekskluzywnych tytułów na konsolę PlayStation 4, który od razu podbił serca graczy, czyli przygodówka Everybody’s Gone to the Rapture trafi jednak na komputery osobiste.

Plotki o takim fakcie zdradzały między innymi opublikowane niedawno przez firmę AMD sterowniki graficzne, które zawierały wpis właśnie o tym tytule. Developerzy gry w końcu postanowili odkryć wszystkie karty, i na swoim Twitterze poinformowali, że tak bardzo chroniona przez nich tajemnica to właśnie plan wypuszczenia gry na PC.

Co prawda razem z potwierdzeniem nie otrzymaliśmy konkretnej daty premiery, ale sama wiadomość o pracach nad grą są jak najbardziej pozytywną wiadomością. Jeżeli weźmiemy za prawdziwe informacje ujawnione przez AMD w swoich sterownikach, należy wierzyć, że gra na PC'tach będzie współpracować z goglami rzeczywistości wirtualnej HTC Vive, a także Oculus Rift, oferując przy tym poprawioną oprawę graficzną.

To jednak nie wszystko co przygotowało studio The Chinese Room odpowiedzialne za Everybody's Gone to the Rapture.. W rozmowie z serwisem Rock, Paper, Shotgun, deweloperzy zdradzili, że pracują w tej chwili nad zupełnie nowym projektem.

Roboczy tytuł to Total Dark, a gra ma być RPG'iem z widokiem izometrycznym, którego inspiracją mają być różnego rodzaju gry bitewne typu planszowego czy też papierowe edycje gier RPG. Tego typu zapowiedź może wydawać się dość ciekawa, zważywszy jeżeli przyjrzymy się bliżej dotychczasowym dokonaniom studia. Są oni przecież znani jako pionierzy i popularyzatorzy podgatunku przygodówek, które od graczy dostają najczęściej etykiety – walking simulator czy też walking adventure.

Według zapewnień producentów już pod koniec kwietnia ma być gotowy pierwszy prototyp gry. Jako ciekawostkę, należy wspomnieć, że Total Dark powstał w pierwszej kolejności jako fizycznie istniejąca planszówka, niewykluczone jest więc, że również tego typu wersja fizyczna zadebiutuje ostatecznie na rynku.