Microsoft czyli wydawca słynnej już serii Gears of War ogłosił w tym tygodniu datę premiery najnowszej odsłony gry. Otóż czwarta część Gears of War ukaże się na rynku 11 października bieżącego roku.
Ten miesiąc to jednak znakomita okazja aby sprawdzić jak gra się prezentuje, jako, że w dniach między 18 a 24 kwietnia pojawi się możliwość uczestnictwa w zamkniętych beta testach gry. Będą mogli w nich wziąć udział wszyscy posiadacze Gears of War Ultimate Edition.

W okresie nieco późniejszym czyli od 25 kwietnia do 1 maja swoje siły w grze będzie mógł sprawdzić już każdy chętny, gdyż beta testy będą już otwarte. Jedynym wymaganiem jest posiadanie abonamentu Xbox Live Gold na konsoli Xbox One.

Przypomnijmy zatem kilka ważnych informacji na temat tego czym ma być Gears of War 4. Otóż wiadomo już, że akcja gry będzie miała miejsce 25 lat po wydarzeniach znanych z trzeciej części, a jednym z głównych bohaterów będzie JD Fenix, czyli syn głównego bohatera poprzednich części. Tym razem ludzkość będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu w postaci obcej rasy zwanej Swarm.

Sama mechanika gry ma bazować na znanych już rozwiązaniach, jednak system osłon ma być dużo bardziej rozbudowany, pojawią się nowe bronie oraz zostanie wprowadzony innowacyjny system pogody, mającej mieć znaczący wpływ na rozgrywkę.

Na sam koniec warto wspomnieć, że na konsolach gra ma działać płynnie w rozdzielczości full HD oraz 30 klatkach na sekundę, natomiast w trybie multiplayer ma być zapewniona płynność na poziomie 60 klatek, jeżeli więc te zapewnienia okażą się prawdziwe to grze trzeba będzie przypiąć etykiety znakomicie zoptymalizowanej produkcji i ekskluzywnego hitu.