Na mających miejsce w San Francisco konferencji Game Developers Conference firma Valve podzieliła się z graczami informacją na temat swojego kontrolera znanego pod nazwą Steam Controller.

Otóż sprzęt ten zostanie wkróce udostępniony do sprzedaży w odświeżonej wersji. Nie ma tu jednak mowy o dodaniu nowych przycisków czy też funkcji - chodzi tylko o poprawę komfortu i wyglądu.

Jeden z przedstawicieli Steama wypowiedział się w ten sposób:,, W przyszłości będziemy pracować nad odświeżeniem kontrolera, tak by poprawić jego wygląd i wygodę użytkowania, ale jesteśmy zadowoleni z funkcji, jakie oferuje obecnie, więc nie chcemy ich drastycznie zmieniać – o ile w ogóle je zmienimy.''

Co ciekawe około miesiąc temu Valve udostępnił na prawach licencji Creative Commons pliki CAD zawierające dane geometryczne wszystkich zewnętrznie widocznych elementów kontrolera. Ma to być gest w kierunku graczy lubiących personalizowanie swojego własnego sprzętu. Pojawiły się też głosy, że to na podstawie najlepszych projektów udostępnianych przez fanów w sieci będą planowane zmiany w wyglądzie kontrolera.

Dla przypomnienia Steam Controller w obecnej wersji pojawił się na rynku w listopadzie ubiegłego roku. Zebrał on od recenzentów testujących go raczej pozytywne oceny. Zwracali oni głównie uwagę na wygodę użytkowania (pad może działać w trybie przewodowym i bezprzewodowym) oraz wysoki stopień konfigurowalności, dzięki czemu można go dostosować do wielu zróżnicowanych tytułów.

Pad został w momencie premiery wyceniony na kwotę 54,99 euro, która przez okres roku nie uległa zmianie. Jedyny możliwy sposób na zakup kontrolera po niższej cenie niż ta rynkowa to jego zakup wraz z grą. Obecnie jest dostępny z takim tytułem jak Dark Souls III, gdzie zamawiając oba produkty jesteśmy w stanie zyskać około 15 procent zniżki. Pad dostępny jest na rynku w ilości 400 tysięcy sztuk nie da się mu więc przypiąć etykiety zbyt popularnego rozwiązania.