Ponad tydzień temu, a dokładniej mówiąc dnia 12 kwietnia miała miejsce światowa premiera gry Ratchet & Clank na konsolę Sony PlayStation 4. Jest to najnowsza odsłona dość popularnego cyklu platformowych gier akcji.

Jak pokazują recenzję zagranicznej prasy branżowej, przygody sympatycznego Lombaksa i jego towarzyszy okazały się jedną z najgorętszych, tegorocznych pozycji. Tym bardziej miło nam poinformować, że w końcu gra jest dostępna w sprzedaży również  również w naszym nadwiślańskim kraju.

Warto również przyjrzeć się samej cenie gry, która jest dużo niższa niż normalne konsolowe nowości jakie do tej pory debiutowały na polskim rynku. Rodzime sklepy pozwalają na zakup Ratchet & Clank w cenie już około 140 złotych. Ponadto produkcja dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej. Jak zatem widać, wszystko wskazuje na to, że również na polskim rynku gra okaże się dużym sukcesem zarówno dzięki fantastycznej rozgrywce jak i przystępnej cenie oraz świetnej polonizacji.

Miłośnikom cyklu samej gry raczej przedstawiać nie trzeba, jednak jeżeli należycie do osób, które nie miały jeszcze okazji zagrać w żadną grę z serii, to najnowsza odsłona na konsole PlayStation 4 jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody, gdyż tak między Bogiem a prawdą, jest to po prostu znakomity remake jedynki. Oczywiście nie mamy tu do czynienia ze zwykłym odświeżeniem słynnej produkcji, lecz przebudowanym i zrobionym niemal od podstaw tytułem. Pierwszą rzucającą się w oczy różnicą jest oczywiście grafika, która stoi na zupełnie innym poziomie, niż w oryginale i obecnie można jej przypiąć etykiety jednej z najładniejszych konsolowych produkcji dostępnych w sprzedaży oraz świetnej platformówki. Sama rozrywka również zyskała na atrakcyjności, za sprawą dodania sporej ilości nowych treści. Na koniec przypominamy, że do polskich kin 22 kwietnia trafi filmem animowanym o tym samym tytule co gra.