Jak okazało sie w ubiegłym roku, Wiedźmin 3 to nie tylko znakomita gra. To również produkcja, która ma w sobie ukrytą jedną z lepszych mini gier jakie do tej pory ukazały się na rynku - mowa tutaj oczywiście o popularnej wśród mieszkańców Novigradu i ościennych państewek grze karcianej znanej pod nazwą - gwint. Jak widać, karcianka ta była nie tylko bardzo popularna w wykreowanym przez CD Projekt Red wirtualnym świecie, ale również odniosła sukces w realnym świcie. Z tego też względu ukazały się tarez plotki o tym, że doczeka się najprawdopodobniej samodzielnej wersji gry skierowanej na urządzenia mobilne.

Wszystkie te spekulacje pochodzą z panelu studia CD Projekt RED zorganizowanego na dobiegającym właśnie końca konwencie PAX East. Podczas tego wydarzenia, twórcy Wiedźmina omawiali szczegóły swojego najnowszego dodatku pod tytułem Krew i wino, oraz omawiali usprawnienia i nowości jakie zostaną wprowadzone do Gwinta. Podczas panelu, padło pytanie samych developerów o to czy gracze chcieli by zobaczyć samodzielną mobilną wersję tej karcianki. Reakcji osób zgromadzonych na sali można przypiąć etykiety czysto entuzjastycznych i bardzo pozytywnych. Naszym rodakom ze studia CD Projekt RED udało się zarejestrować, reakcję na sali w formie wideo i obiecali, że po powrocie do kraju zaprezentują wspomniany materiał włodarzom studia.

Nie oznacza to oczywiście, że gra na pewno się ukaże na rynku i fani karcianek powinni póki co podejść do całej sprawy z pewnym dystansem. Niemniej jednak po takiej entuzjastycznej reakcji na PAX East, powstanie samodzielnej wersji karcianki wydaje się dużo bardziej prawdopodobne niż wcześniej.

Wspomnijmy jeszcze, że przy okazji premiery dodatku Krew i wino, Gwint wzbogaci się o piątą już talię. Tym razem będzie ona w całości poświęcona wojownikom z Wysp Skellige. Ich głównymi mocami ma być możliwość przemiany w dzikie zwierzęta oraz przywoływanie charakterystycznych dla prawdziwych wikingów łodzi, czyli drakkarów.