Niedawno dotarły do nas plotki o tym, że dodatek do Wiedźmina 3 o tytule Krew i wino ma pojawić się w sprzedaży 31 maja bieżącego roku. Wydawało się jednak, że źródło tych informacji jest mało wiarygodne, ponieważ przekazała ją osoba podająca się za pracownika jednej z dużych sieci sklepów detalicznych w Polsce.

Wygląda jednak na to, że była to chyba jak najbardziej prawidłowa informacja, ponieważ podobna data premiery pojawiła się na kilka chwil w serwisie Steam. Została ona co prawda bardzo szybko usunięta, jednak nie na tyle szybko, aby ktoś nie zdążył uwiecznić zamieszczonej tam informacji.

Przy najnowszym tytule od CD Projekt Red widniała data 30 maja, ale autor screena ze Steama mieszka w  Stanach Zjednoczonych, natomiast użytkownicy z Unii Europejskich widzieli 31 maja. Można więc przypuszczać, że mieszkańcy Ameryki zagrają w grę troszeczkę wcześniej. Dodatkowo fakt, że informacje te są raczej bardzo pewne, podkreśla fakt, znajdujących się na ten temat informacji z serwisu SteamDB, który automatycznie rejestruje zmiany w bazie danych usługi. Widać tam wyraźnie, że data 30 maja pojawiła się i została następnie usunięta.

Na ten moment nie możemy oczywiście powiedzieć, że jest to oficjalne data premiery gry. Musimy zaczekać na wypowiedź przedstawicieli studia CD Projekt RED.

Na sam koniec przypomnijmy, że sami autorzy gry obiecali, że ukaże się ona na rynku przed targami E3. W tym roku mają one się odbyć 14 czerwca. Patrząc w przeszłość, możemy zauważyć, że CD Projekt RED zwykło wydawać swoje produkcje we wtorki, z tego też względu 31 maja wydaje się najbardziej prawdopodobnym terminem, choć niewykluczony jest również 7 czerwca.

Sami autorzy obiecują, że ich nowy dodatek to będzie bardzo potężna produkcja, w której przyjdzie nam zwiedzić krainę Touissant, rozmiarami dorównującą obszarom Wysp Skellige. Mamy więc nadzieję, że Krew i wino zasłuży sobie na przypięcie etykiety prawdziwego hitu, zupełnie jak wszystkie poprzednie gry z wiedźminem Geraltem.