Oficjalną premierę gry Doom czyli czwartej części słynnych strzelanek mamy już oficjalnie za sobą. Jednocześnie, wraz z premierą dowiedzieliśmy się, że twórcy postanowili w przypadku swojej produkcji zaimplementować bardzo popularny ostatnimi czasy system zabezpieczeń Denuvo, którego głównym celem jest w znacznym stopniu utrudnienie życia wszelkiej maści piratom komputerowym.

Przez ten fakt, najnowsza odsłona Dooma dołączyła do listy takich gier jak Far Cry Primal, Hitman, Rise of the Tomb Raider czy też Total War: Warhammer. W przypadku nowego Doom'a mamy jednak do czynienia z ciekawym przypadkiem, ponieważ twórcy sami nie pochwalili się implementacją tego systemu, lecz to gracze musieli odkryć, że gra została zabezpieczona w ten właśnie sposób. Podsumowując, jest to obecnie 21 gra dostępna na rynku, która wykorzystuje zabezpieczenia pirackie jakie oferuje firma Denuvo Software Solutions GmbH. Pragniemy również przypomnieć mniej obytym w temacie, że Denuvo to oprogramowanie szyfrujące zabezpieczające normalne DRM-y. System jest na tyle skuteczny, że część sceny pirackiej zaczęła nawet przewidywać rychły koniec piractwa, jeżeli chodzi o gry komputerowe.

Wróćmy jednak do naszego Doom'a czyli pierwszoosobowej strzelanki autorstwa studia id Software. Produkcja dostępna jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Podczas gry trafiamy do bazy wojskowej na Marsie, gdzie w wyniku przeprowadzanych eksperymentów stworzono przejście, przez które do naszego świata przedostają się demony i potwory.

Gra zawiera w sobie oprócz kampanii fabularnej również tryb multiplayer, który jednak podczas niedawnych beta testów wzbudził mieszane uczucia wśród graczy. Na razie nie można jeszcze wydać finalnej opinii o grze ponieważ dystrybutor nie zdecydował się na dostarczenie kopii recenzenckich przed premierą, dlatego w najbliższych dniach czekać nas dopiero będzie większy zalew informacji na temat jakości gry, i dopiero wtedy przyjdzie nam zdecydować czy grze można przypiąć etykiety godnego następcy jednej z najważniejszych gier w historii gatunku.