Informacje o tym, że na rynku mają pojawić się zremasterowane wersje dwóch gier z serii Batman:Arkham dochodziły do nas już od kilku miesięcy. Teraz oficjalnie otrzymaliśmy od firmy Warner Bros potwierdzenie, że na rynku ukaże się kolekcja Batman: Return to Arkham

Ma ona zadebiutować już za nie długo bo 26 lipca. Batman: Return to Arkham zostanie wydane w wersji zarówno na PlayStation 4 jak i Xbox One.

Cały zestaw ma zwierać dwie pierwsze części cyklu, które stworzone zostały przez studio Rocksteady. Mówimy więc o grach Batman: Arkham Asylum z 2009 roku oraz Batman: Arkahm City z 2011 roku. Producent przewiduje, że zestaw ten będzie kosztował dokładnie 49,99 euro, więc przy obecnym kursie walut w polskich warunkach przełoży się to prawdopodobnie na około 220 złotych.

Jak na razie nie posiadamy informacji czy oba zremasterowane tytuły będą dostępne do kupienia osobno w cyfrowej wersji. Jeżeli jednak spojrzymy na podobne produkty od konkurencji takie jak na przykład Metro Redux to jest to całkiem prawdopodobne.

Obie gry według zapewnień twórców przeszły bardzo gruntowny facelifting. Od teraz za warstwę graficzną odpowiedzialny będzie silnik Unreal Engine 4. Wiąże się to ze znaczną poprawą warstwy wizualnej. Zmianom mają ulec trójwymiarowe modele i efekty świetlne. Wprowadzone zostaną także nowe tekstury i shadery. Jeżeli natomiast chodzi o samą rozgrywkę to tutaj nie należy spodziewać się żadnych znaczących zmian. Za cały proces remasteringu odpowiedzialne jest studio Virtuos, które ma na swoim koncie już takie projekty jak Final Fantasy X/X-2 HD Remaster czy Heavy Rain na PlayStation 4, możemy więc śmiało założyć, że nowe wydanie gier z Batmanem na pewno zasłuży sobie na etykiety dopracowanych i ładnych gier.