W tym tygodniu otrzymaliśmy informację na temat oficjalnej premiery zapowiedzianej już w październiku 2015 roku gry Gran Turismo Sport.

Otóż na łamach blogu PlayStation poinformowano, że gra zadebiutuje w Europie w drugiej połowie bieżącego roku czyli 16 listopada. Gra będzie jedynie dostępna dla posiadaczy konsoli PlayStation 4.

Oprócz tego w sieci pojawił się nowy zwiastun prezentujący fragmenty rozgrywki. Równocześnie ruszyła już możliwość składania zamówień na preordery gry, która ma być dostępna do kupienia w kilku wersjach.

I tak w samym PlayStation Store do nabycia są już dwie wersje cyfrowe. Standardowa, którą wyceniono na kwotę 249 złotych oraz wersja Deluxe, która kosztuje 294 złote i oprócz samej gry w jej skład wchodzi pakiet barw i naklejek, motywów japońskich, amerykańskich, europejskich, chromowany kask wyścigowy oraz 1 000 000 kredytów czyli waluty dostępnej w świecie gry.

Oprócz tego w przypadku zamówienia przed premierą do obu wspomnianych edycji dołączony zostanie pakiet samochodu bezpieczeństwa oraz dynamiczny motyw. Natomiast jeżeli chodzi o fizyczne wydania nowego symulatora wyścigów to na półkach sklepowych pojawi się Gran Turismo Sport Collector’s Edition, które zawierać będzie miniaturowy model Mercedesa AMG GTS i przewodnik dla miłośników motoryzacji. Drugie fizyczne wydanie to Gran Turismo Sport Steel Book Edition czyli zestaw zawierający metalowe opakowanie i cyfrowe dodatki. Ostatnia fizyczna wersja to Gran Turismo Sport Bonus Edition zawierająca cyfrowe dodatki.

Tym którzy nie wiedzą czym jest Gran Turismo Sport przypominamy, że to kolejna odsłona słynnej motoryzacyjnej serii gier wideo od studia Polyphony Digital. Jednocześnie jest to pierwsza odsłona cyklu, która pojawi się na konsoli PlayStation 4.

Tak więc wszyscy fani wyścigów w listopadzie szykujcie swoje buty męskie ecco i czym prędzej śpieszcie do najbliższego sklepu z grami.