Odpowiedzialne za tworzenie bardzo interesująco zapowiadającej się strzelanki Escape from Tarkov, rosyjskie studio Battlestate Games zapowiedziało niedawno, że  alfa testy ich nadchodzącej gry rozpoczną się już za niecałe dwa miesiące czyli 4 sierpnia.

Najprostszym ale zarazem najbardziej kosztowym sposobem aby wziąć w nich udział jest zakupienie w preorderze edycji „Edge of Darkness”, którą wyceniono na 109,99 EURO, czyli blisko 500 złotych. Nabywcy innych specjalnych wydań przedpremierowych wezmą natomiast udział w losowaniu kluczy do alfy.

Dostaliśmy również potwierdzenie, że przez okres najbliższych dwóch miesięcy developerzy poświęcą na zaimplementowanie do gry licznych nowych rozwiązań. Jako, że w jej obecnej postaci, nie nadawałaby się ona do poważnych testów. Twórcy gry założyli sobie, aby wprowadzić do czasu testów wszystkie podstawowe elementy swojego projektu, tak aby na stworzonym fundamencie można było później budować dodatkową zawartość.

Dla tych, którzy nie spotkali się jeszcze z żadnymi informacjami na temat Escape from Tarkov przypominamy, że jest strzelanka w konwencji MMO z elementami RPG oraz survivalu. W tytule tym gracze będą mogli wcielić się w członków dwóch korporacji militarnych, walczących ze sobą na terenie tytułowego rosyjskiego miasta.

Jak na razie autorzy planują jedynie wersję pecetową swojej gry. Nie poznaliśmy również żadnej konkretnej daty premiery, gdyż będzie ona najpewniej uzależniona od tego jak przebiegną alfa i beta testy produkcji. Tym co ma odróżniać grę Battlestate Games od innych konkurencyjnych tyłów jest położenie nacisku na bardzo wysoki poziom realizmu w grze. Z tego też względu główny bohater nie będzie herosem z regenerującym się paskiem zdrowia i nawet jedno pechowe trafienie będzie mogło się dla niego skończyć tragicznie. Równie niebezpieczne dla życia gracza będą również głód czy też wyziębienie. Gra z pewnością chce sobie zasłużyć wśród graczy na przypięcie etykiety wymagającej i nie wybaczającej błędów.