Bardzo wielu graczy obecnych na trwających właśnie w Los Angeles targach E3 liczyło na to, że BioWare pokaże znacznie więcej materiałów z bardzo oczekiwanego Mass Effect: Andromeda.

 

Jak do tej pory doczekaliśmy się jedynie materiałów z dziennika dewelopera, który to pokazano podczas konferencji firmy Electronic Arts.

Nie mamy więc zbyt dużo znaczących informacji o samej produkcji. Nie znaczy to jednak, że nie zdradzono kilku drobnych smaczków, które co prawda nie mają tak wielkiego znaczenia dla samej rozgrywki jednak, dla spragnionych jakichkolwiek informacji graczy nawet takie zdawało by się mało znaczące informacje są bardzo wyczekiwane.

Tak więc, producent całej serii Mass Effect ze studia BioWare, czyli Pan Michael Gamble ujawnił, że główna postać jaką będziemy mogli sterować w grze będzie nazywała się Ryder. Mówimy tutaj oczywiście jedynie o nazwisku, jako, że analogicznie jak w poprzednich odsłonach gry główny protagonista może być zarówno mężczyzną jak i kobietą. Wybór ten zależy wyłącznie od gracza.

Inny członek zespołu odpowiedzialnego za tworzenie najnowszego Mass Effecta, Mac  Walters, w rozmowie z Geoffem Keighleyem ujawnił, że w grze dość znaczącą rolę odegra rodzina głównego bohatera, a znany z poprzednich odsłon pojazd Mako będzie jedynym typem pojazdu, którym gracze będą mogli sterować.

Na sam koniec warto przypomnieć, że na większą ilość materiałów przyjdzie nam poczekać do jesieni tego roku, a sama premiera gry przewidziana została na pierwsze miesiące 2017 roku. Tym którzy już teraz nie mogą doczekać się przygód w uniwersum Mass Effect zachęcamy aby sprawdzić sklepy www, gdzie dostępne są całe pakiety wszystkich poprzednich części wraz z dodatkami, które pozwolą jeszcze raz zanurzyć się w tym uniwersum.