Na trwających właśnie targach E3 zorganizowana została specjalna konferencja na której zaprezentowano półgodzinną rozgrywkę z nowej przygodówki od studia Telltale czyli  Batman: The Telltale Series. Niestety sam zapis rozgrywki nie został jak do tej pory nigdzie opublikowany. Na szczęście dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o nadchodzącej grze.

Otóż sama gra ma skupić się na zaprezentowaniu historii Batmana w bardzo wczesnym okresie jego kariery, ale nie ma to być historia o tym jak Bruce Wayne został Batmanem.

Rozpoczynając grę mamy więc do czynienia z bohaterem, który działa już w Gotham od jakiegoś czasu i jest wyposażony we wszystkie dobrze znane gadżety. Z drugiej jednak strony, można zauważyć, że policja jest do naszego protagonisty nadal wrogo nastawiona i chcą oni schwytać mrocznego rycerza.

Podczas samej prezentacji pojawiły się jednak pewne przesłanki, które karzą wierzyć, że komisarz Gordon rozpoczął już po cichu współpracę z Batmanem.

Oglądając prezentowany gameplay można było odnieść wrażenie, że nowa produkcja to zdecydowanie najładniejsza z gier przygodowych jakie do tej pory stworzyło studio Telltale Games. Cała gra jest utrzymana w komiksowej stylistyce co należy uznać za plus. Głosu głównemu bohaterowi użyczył Troy Baker, co jest o tyle przewrotne, że jak do tej pory wcielał się on głównie w postać Jokera. Nie powinno to być jednak zbyt dużą przeszkodą, jako, że podczas patrolowania ulic miasta Batman wykorzysta modulator głosu, wzorem tego, który mogliśmy usłyszeć w najnowszym filmie Batman v Superman.

Podobnie jak w poprzednich grach od Telltale Games wszystkie sceny akcji zostaną zrealizowane za pomocą sekwencji quick time events, wymagających wciskania wskazanych klawiszy w odpowiednich momentach. Premiera gry została przewidziana na tegoroczne lato, z tego też względu wygodna pufa i dużo wolnego czasu w wakacje będą jak najbardziej wskazane dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z mrocznym rycerzem.