Pod koniec zakończonego właśnie tygodnia jedna z głośnych, zeszłorocznych premier, czyli sieciowa strzelanka Evolve została przestawiona na model free-to-play. Jednocześnie zmieniła się nazwa gry, która teraz funkcjonuje pod tytułem - Evolve State 2.

Ruch ten był niejako wymuszony na twórcach gry, czyli studiu Turtle Rock, jako, że gra już od jakiegoś czasu ciągle traciła na popularności i graczom coraz trudniej było znaleźć chętnych do zabawy w tą sieciową grę. Pomysł na udostępnienie gry do pobrania za darmo miał na celu zapewnić duży zastrzyk świeżej krwi do społeczności graczy. Już po tak krótkim czasie okazuje się, że takie działanie było bardzo skuteczne i od razu dało się zauważyć znaczny wzrost grą Evolve State 2.

Wszystko to potwierdzają dostępne w internecie statystyki w usłudze Steam. Otóż w przeciągu ostatnich dni gra wskoczyła do pierwszej 20 najpopularniejszych tytułów w usłudze Steam. Obecnie średnia liczba osób grających w Evolve Stage 2 wynosi 23 tysiące, a w szczytowym momencie weekendu było to ponad 25 tys.

Nie są to co prawda wyniki takie jak osiągają tuzy tego segmentu gier z Dota 2 na czele, która w tym momencie może się poszczycić około 800 tysiącami aktywnych użytkowników, co zasługuje na przypięcie etykiety ogromnego sukcesu produkcji Valve..

Mimo wszystko osiągnięty wynik pozwala spojrzeć deweloperom z Turtle Rock na przyszłość z optymizmem. Mają bowiem powody do zadowolenia. Uzyskiwane obecnie przez ich produkcje wyniki są całkiem obiecujące. Przed przejściem gry na model free-to-play liczba bawiących się jednocześnie w Evolve wynosiła raptem kilkaset. Rekord to 27 tysięcy osób i został on osiągnięty zaraz na początku premiery gry. Później jednak liczba ta stale spadała.