Kilka miesięcy temu, a dokładniej mówiąc w kwietniu swoją premierę na konsolę Xbox One oraz na komputery pracujące pod kontrolą Windowsa 10 zadebiutowało Quantum Break stworzone przez studio Remedy Entertainment.

Jednak gra nie sprzedała się tak dobrze jak zakładali jej twórcy ponieważ bardzo wielu graczy darowało sobie jej zakup z różnych względów. Nie można więc było jej przypiąć etykiety ogromnego hitu. Z przyczyn dlaczego tak się stało można tu wymienić między innymi brak pudełkowej wersji, konieczność posiada najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu w przypadku wersji pecetowej oraz fakt, że grę zakupić można było wyłącznie w Windows Store.

Teraz jednak producenci chcą odwrócić całą sytuację i dowiedzieliśmy się, że gra doczeka się wydania Quantum Break: Timeless Collector’s Edition, które dystrybuowane ma być przez firmę Nordic Games i sprzedawane w cenie 39,99 euro. Quantum Break w tej wersji ma ukazać się 14 września, obsłuży biblioteki DirectX 11 i będzie dostępna nie tylko na komputery pracujące pod kontrolą Windows 10. Jak się więc okazuje czasami wstrzymanie się z zakupem potrafi przynieść wymierne korzyści, skoro już za kilka tygodni gracze będą mogli nabyć bogatsze i tańsze wydanie, a do tego zrobić to na platformie Steam.

Przypominamy, że Quantum Break to trzecioosobowa strzelanka, w której rozgrywka w głównej mierze polega na możliwości manipulowania czasem. Głównym bohaterem jest naukowiec Jack Joyce. W wyniku nieudanego eksperymentu został on obdarzony supermocami i teraz musi je wykorzystać do tego aby ustrzec świat przed zagładą. Dodatkową ciekawostką jest serial nagrany z udziałem prawdziwych aktorów który stanowi tło fabularne całej gry i jest zaprezentowany z perspektywy naszego głównego przeciwnika  – Paula Serene.