Mijają już prawie dwa miesiące od momentu kiedy to na zakończonych targach E3 studio TaleWorlds zaprezentowało oblężenie zamku w  grze Mount & Blade II: Bannerlord czyli kontynuacji popularnego Mount & Blade. Gra ta stanowi połączenie gry akcji, RPG, sandboksa oraz strategii.

Teraz z okazji trwających targów gamescom 2016, twórcy postanowili postawić graczy po drugiej stronie barykady prezentując całą bitwę o zamek z perspektywy obrońców, których zadaniem jest odparcie ataku wojsk Zachodniego Imperium. Mimo, że gra jest jeszcze w dość wczesnej fazie produkcji co można na przykład zauważyć poprzez problemy z przenikaniem obiektów czy też działaniem sztucznej inteligencji dało się już zaobserwować kilka zmian w odniesieniu do poprzedniej wersji. Teraz na przykład możliwe jest atakowanie mieczem podczas wspinaczki po drabinie, a przed rozpoczęciem oblężenia mamy możliwość rozmieszczenia swoich jednostek wewnątrz twierdzy. Nowy gameplay możecie obejrzeć między innymi w serwisie Youtube.

Nie zaznajomionym z produkcjom przypominamy, że Mount & Blade: Bannerlord to kontynuacja gry z 2005 roku, która doczekała się dość dużej popularność wśród graczy co zaowocowało wydaniem kilku rozszerzeń do niej - na przykład Ogniem i Mieczem jak i bardzo pokaźnej liczby fanowskich modyfikacji. Nowa odsłona gry ma przenieść graczy do świata znanego z pierwszej odsłony ale 200 lat wcześniej. Gra ma wprowadzić wiele usprawnien i modyfikacji w stosunku do pierwowzoru takich jak większa unikalność postaci, mniej pusty świat czy liczne usprawnienia związane z walką. Produkcja ma zadebiutować wyłącznie na komputery osobiste w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Jeżeli twórcom uda się utrzymać klimat pierwszej cześci jest duża szansa, że również sequel zasłuży sobie na przypięcie etykiety sporego hitu.