Na początku tego roku swoją premierę miała odświeżona wersja klasycznego survival horroru czyli Resident Evil 0 HD. Jak możemy teraz już ogłosić, okazała się ona całkiem sporym sukcesem. Według najnowszych danych tytuł trafił do 1,1 miliona graczy.

 

Jak się zatem okazuje gra sprzedała się tak samo dobrze jak debiutujące rok wcześniej Resident Evil HD, możemy jej zatem przypiąć etykiety hitu i bardzo solidnej produkcja. Według danych gra trafiła w ręce ponad 1,3 miliona graczy. Co warte odnotowania, to wyniki obu tych gier są za pewne jeszcze lepsze, gdyż przedstawiane liczby pochodzą ze statystyk dostępnych na koniec czerwca bieżącego roku.

Patrząc na takie sukcesy remaków starszych produkcji firma Capcom pragnie już wkrótce wypuścić na rynek zremasterowaną wersję Resident Evil 2. Na ten moment nie wiemy za dużo na temat szczegółów tego projektu ale logicznym wydaje się, że produkcja otrzyma lepszą oprawę graficzną jak i prawdopodobnie doczeka się odświeżonej ścieżki dźwiękowej.

Przypominamy, że w Resident Evil 0 HD poznajemy wydarzenia, które miały miejsce przed tymi z pierwszej części cyklu. Gracze dostają do dyspozycji dwie grywalne postacie. Pierwszą jest Rebecca Chambers - członkini jednostki S.T.A.R.S., drugim natomiast Billy Coen - żołnierz skazany na dożywocie przez sąd wojskowy. Przełączanie się pomiędzy dwójką bohaterów stanowi trzon rozgrywki i wymaga od gracza wykorzystywania różnych ich atutów.

Z udostępnionych informacji wiemy również, że już za jakiś czas światło dzienne ujrzy kolejna pełnoprawna odsłona serii pod tytułem Resident Evil VII: Biohazard. Ma ona być dostępna zarówno na konsoli PlayStation 4, Xbox One jak i komputerach osobistych.