W tym tygodniu miała miejsce konferencja PlayStation Meeting, czyli największa tego typu impreza skupiająca się na użytkownikach i sprzęcie z pod znaku konsoli Sony. Podczas jej trwania Electronic Arts zaskoczyło niemal wszystkich uczestników, prezentując nie lada gratkę dla wszystkich miłośników kosmicznych gier RPG.

Otóż podczas konferencji został zaprezentowany pierwszy fragment z rozgrywki nadchodzącej gry Mass Effect z pod tytułem Andromeda. Trwający blisko trzy minuty pokaz rozgrywki z całą pewnością rozbudził oczekiwania graczy. Oprócz prezentacji audiowizualnej otrzymaliśmy od studia BioWare odpowiedzialnego za produkcję Mass Effecta kilka dodatkowych informacji na temat samej gry.

W przeprowadzonej z redaktorami serwisu GameSpot rozmowie, producent - Fabrice Condominas zdradził informację o tym, że Mass Effect: Andromeda będzie umożliwiał płynna rozgrywkę w stałych 30 klatkach na sekundę na konsolach Sony. Bez znaczenia będzie czy gracze będą uruchamiali nadchodzącego Mass Effecta Andromeda na tradycyjnej konsoli PlayStation 4 czy też potężniejszej jej odmiana, PlayStation 4 Pro. Gra w obu przypadkach będzie wyświetlać 30 FPS'ów.

Przyglądając się rynkowym trendom można bezpiecznie założyć, że podobne ograniczenie wystąpi w wersji na konsolę Xbox One. Jak na ten moment taka informacja nie została jednak potwierdzona przez żadnego z pracowników. Można zauważyć, że zarówno firma Electronic Arts jak i samo BioWare bardzo niechętnie dzielą się informacjami i jak do tej pory dostajemy jedynie szczątkowe informacje.

Premiera gry przewidziana została na początek 2017 roku wtedy też pudełka z grą pojawią się na sklepowych pułkach. Jednak na ten moment nadal nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat mechaniki gry czy też samej fabuły - pozostaje więc czekać.