Don't Starve to stworzona na komputery stacjonarne gra z gatunku survivalowych. Dzięki nowatorskiej mechanice i przyjemnej dla oka oprawie artystycznej zyskała ona dość sporą popularność. Niedawno debiutowała mobilna wersja Don't Starve, skierowana była ona jednak wyłącznie dla posiadaczy telefonów pracujących pod kontrolą systemu iOS. W tym tygodniu pojawiła się jednak edycja gry dla osób korzystających ze smartfonów z Androidem.

Gra jest jednak dostępna w wersji beta i podobnie jak w tego rodzaju wydaniach pecetowych w sklepie Google Play dostępna jest na zasadzie wczesnego dostępu. Grę można nabyć już za kwotę 16 złotych, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to ciągle wersja która może powodować dość dużo błędów. Z tego też powodu wynika tak atrakcyjna cena ze grę. Z tego też względu osobom które nie lubią grać w niedopracowane tytuły radzimy się na razie wstrzymać z zakupem Don't Starve i zaczekać do ukazania się finalnej wersji produktu.

Osobom nie znającym gry Don't Starve wyjaśniamy, że w tytule tym zostajemy przeniesieni do losowo generowanej krainy w której to czyhają na gracza liczne niebezpieczeństwa jak potwory czy też siły natury. Głównym celem jest przetrwanie w tych niesprzyjających warunkach. Celem pobocznym jest natomiast odnalezienie powrotnej drogi do domu. W grze zajmujemy się więc eksploracją mapy, gromadzeniem surowców i konstruowaniem przedmiotów, które pomogą nam przetrwać.

Pierwotnie gra zadebiutowała na pecetach w 2013 roku i od początku wzbudziła spore zainteresowanie graczy. Jeżeli zatem jeszcze nie graliście w Don't Starve a nie posiadacie telefonu z iOS a wczesny dostęp nie jest raczej dla was to pudełka kartonowe z grą w wersji PC czekają na was w sklepach z grami komputerowymi.