Miłośnicy gier RPG osadzonych w klimatach post apokaliptycznych oraz takich o tradycyjnym modelu rozgrywki mają powody do radości. Otóż studio inXile Entertainment oficjalnie zapowiedziało, że pracuje nad trzecią częścią gry RPG Wasteland. Na ten moment deweloperzy nie zdradzili jeszcze daty premiery gry ale uchylili rąbka tajemnicy mówiąc na jakie platformy gra się ukaże. Mowa jest zatem o komputerach PC, Mac, Linuksie, Xboksie One oraz PlayStation 4. Analogicznie jak w wypadku dwóch poprzednich gier z serii, trzecia część również ma zostać sfinansowana poprzez serwis crowdfundingowy.

Trzecia odsłona gry ma zabrać graczy na opustoszałe i skute lodem obszary Kolorado w USA. Graczom kolejny raz przyjdzie się wcielić w Strażnika Pustkowi, czyli jednego z członków oddziału Team November. Według słów twórców głównym celem będzie wykreowanie w grze atmosfery osamotnienia i izolacji, porzucając jednocześnie mocno wykorzystywany w ostatnich dwóch częściach motyw pustyni i zrujnowanych miast. Nad produkcją czuwa ten sam zespół, który tworzył poprzednie dwie części a w chwili obecnej wprowadza ostatnie poprawki do innego RPG'a czyli Torment: Tides of Numenera.

Twórcy zdradzili też, że trzecia część Wasteland ma wykorzystywać znacznie bardziej zaawansowaną wersję silnika Unity, co w efekcie powinno zapewnić znacznie lepszą oprawę wizualną.

Jeżeli zaś chodzi o samą rozgrywkę to twórcy planują oddanie pełnej kontroli nad własnym losem w ręce graczy. To nasz protagonista będzie decydował z kim chce zawrzeć sojusz, kogo ocalić czy też zniszczyć a podejmowane decyzje mają mieć przełożenie na losy całego obszaru w którym dzieje się akcja. Pewnej modyfikacji ma również ulec walka. Studio inXile Entertainment ma zamiar zaimplementować nowe umiejętności drużynowe ze specjalnymi efektami taktycznymi. Nowością ma być również możliwość wykorzystania pojazdów, jako środka transportu czy też elementu na polu walki. Jeżeli zatem już nie możecie się doczekać Wasteland 3 i chcecie zasmakować klimatów post apokaliptycznych to pudełka kartonowe z pierwszą i drugą edycją gry są do kupienia w sklepach z grami komputerowymi.