Dziś nie mamy zbyt dobrych wiadomości dla fanów gier przygodowych. Otóż studio Microids w tym tygodniu oficjalnie potwierdziło, że nie uda im się dotrzymać wcześniejszego terminu i premiera gry Syberia 3 czyli kolejnej odsłony kultowej serii gier przygodowych, których akcja dzieje się w świecie stworzonym przez belgijskiego rysownika Benoita Sokala, odbędzie się dopiero w przyszłym roku. A mówiąc dokładniej w pierwszym kwartale 2017 roku.

Według pierwszych planów gra miała zadebiutować na rynku w sezonie zimowym - 1 grudnia. Premiera miała dotyczyć wersji zarówno na komputery osobiste jak i na konsole nowej generacji czyli PlayStation 4 i Xbox One. Wiemy już jednak, że termin ten jest nieaktualny. Deweloperzy tłumaczą to opóźnienie chęcią lepszego dopracowania swojej gry i jej zawartości. W całej sprawie wypowiedział się również sam Pan Benoit Sokal czyli twórca postaci głównej bohaterki Kate Walker i świata w którym żyje. Artysta nie krył swojego rozczarowania wynikającego z przesunięcia się daty premiery, ale podkreślił, że docenia chęć dostarczenia graczom bardzo dopracowanego produktu. Należy tutaj wspomnieć o tym, że według zapewnień twórców gra Sybiera 3 ma zapewnić graczom od 12 do około 15 godzin rozgrywki.

Wszystkim miłośnikom całej serii przypominamy że dostępna będzie bogata edycja kolekcjonerska Syberii 3 na którą rozpoczęła się już przedsprzedaż. Tak więc dla fanów wyjątkowego opakowania i bogatej zawartości szykuje się smakowity kąsek.

Graczom nie zaznajomionym z grą przypominamy, że Sybiera 3 należy do cyklu gier przygodowych, który debiutował na rynku w 2002 roku. Już dwa lata później ukazała się kontynuacja gry nosząca tytuł Sybiera 2. Wszystkie części gry wraz z nadchodzącą trójką skupiają się na losach prawniczki o imieniu Kate Walker.

Syberia to seria gier przygodowych zapoczątkowana w 2002 roku. Dwa lata później ukazała się kontynuacja, zatytułowana po prostu Syberia II. Wszystkie produkcje, wliczając w to nadchodzącą trójkę, opowiadają o przygodach prawniczki imieniem Kate Walker.