Producenci gry Batman: The Telltale Games series czyli studio Telltale Games w tym tygodniu podało do wiadomości publicznej informację o premierze kolejnego już, trzeciego epizodu swojej nowej gry. Kolejny odcinek serii ma być zatytułowany New World Order ma zadebiutować jednocześnie na konsolach najnowszej generacji - Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Dokładna data pojawienia się gry to 25 października. Data premiery na pozostałych platformach sprzętowych nie jest niestety na ten moment znana.

Wraz z informacją o premierze trzeciego epizodu dostaliśmy również kilka szczegółów na temat samej historii Batmana, która to ma się w najbliższym czasie skupiać na rozwiązaniu intrygi związanej z organizacją Children of Arkham. Deweloprzy zdradzili również, że w tym epizodzie piękna Selina Kyle wyjawi Bruce’owi Waynowi kolejne swoje tajemnice a najlepszy przyjaciel Bruca czli prokurator generalny Harvey Dent zmieni się znacząco na skutek wydarzeń z drugiego epizodu.

Dla nie zaznajomionych z serią przypominamy, że Batman: The Telltale Games Series to jedna z kilku gier przygodowych jakie opracowało już studio Telltale Games. Akcja i rozgrywka tak jak poprzednie tytuły, które zostały wyprodukowane przez Telltale to prosta przygodówka typu point-and-clickiem, która skupia się przede weszystkim na intrygującej fabule oraz trudnych decyzjach moralnych, które mają przełożenie na dalsze losy bohaterów.

Najnowsza gra opowiada historię Batmana, jednak pod względem fabuły odcina się dość mocno od tego co znacie z filmów czy też kadrów komiksów z mrocznym rycerzem - dostajecie więc całkiem nowego Batmana. Sama gra ma składać się z pięciu epizodów, tak więc nadchodzący trzeci stanowi już półmetek całej serii. Jeżeli zatem jesteście fanami mrocznego rycerza to pudełka z grą będą czekać na was na sklepowych półkach już pod koniec października.