Chyba wszyscy fani Gwiezdnych Wojen są świadomi, że pod koniec tego roku swoją premierę będzie miał kolejny film kinowy osadzony w tym niezwykłym uniwersum. Z tego też względu aby ze względów marketingowych wykorzystać zbliżającą się premierę filmu Star Wars, firma Electronic Arts postanowiła, że jeszcze przed końcem roku na rynku zadebiutuje nowe wydanie gry Star Wars: Battlefront z pod tytułem Ultimate Edition.

Tak więc nowa edycja w wersji pudełkowej będzie zawierać wszystkie dostępne do tej pory cyfrowe dodatki, które to trafiły w zeszłym roku do ówczesnej edycji specjalnej. Mowa więc tutaj o wszelkiego rodzaju emotkach czy też funkcji natychmiastowego odblokowania dostępnych broni oraz zaimplementowanej przepustce sezonowej, która gwarantuje dostęp do wszystkich DLC jakie ukazały i ukażą się jeszcze w najbliższym czasie. 

Wszyscy gracze, którzy zdecydują się na zakup edycji specjalnej zyskają możliwość rozgrywki na nowych mapach przedstawiających takie planety jak Jakku, Sullust, Tatooine i Bespin oraz słynną już Gwiazdę Śmierci. W ostatnim miesiącu tego roku czyli grudniu, osoby, które zakupią edycję Ultimate Edition będą również mogły zagrać w nadchodzący dodatek DLC, który ma być związany z debiutującym wtedy filmem Łotr 1.

Nowa edycja gry ma według zapewnień Elektroników zadebiutować 18 listopada. Premiera odbędzie się jednocześnie na komputerach pc jak i konsolach najnowszej generacji czyli Xboks One i PlayStation 4. Edycja Ultimate Edition ma kosztować 40 dolarów co na polskim rynku powinno przełożyć się na kwotę w okolicach 160 złotych. Na ten moment wiemy, że pudełka z grą w tej edycji pojawią się na pewno w USA - edycja europejska jeszcze czeka na oficjalną zapowiedź. Co również ciekawe gra w edycji specjalnej będzie miała dość trudną rywalizację na rynku, jako, że w tym samym okresie swoje debiuty mieć będą zarówno Battlefiled 1 jak i Titanfall 2.