Wielu graczy z wypiekami na twarzy oczekiwała na zapowiedź nowej premiery Nintendo, która ma nazywać się Switch. Po wielu miesiącach wyczekiwania w końcu włodarze Nintendo oficjalnie zapowiedzieli swoje nowe dziecko. Niestety sama prezentacja nie odpowiedziała na wszystkie pytania graczy odnośnie jej funkcjonalności czy też specyfikacji. Nadal bardzo dużo rzeczy jest owianych aurą tajemnicy.

Jak się okazuje japońska firma nie zamierza w najbliższym czasie dzielić się z graczami żadnymi dodatkowymi informacjami na temat Switcha. W tym tygodniu miało jednak miejsce spotkanie szefów Nintendo z inwestorami. Z tego spotkania udało się wyciągnąć jednak pewne interesujące wnioski, które zostały dostarczone do opinii publicznej dzięki reporterowi Wall Street Journal - Panu Takashiemu Mochizuki, który był obecny na owym spotkaniu. Otóż według słów dziennikarza, Nintendo planuje wydać swoją konsolę Switch w marcu przyszłego roku. Ponadto dowiedzieliśmy się, że firma ma w planach wyprodukowanie na sam początek sprzedaży swojej nowej konsoli dwa miliony egzemplarzy tego urządzenia.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że według analityków rynkowych z którymi rozmawiał dziennikach, bardzo dużo zależy od tego czy konsola Switch będzie miała swoją premierę na początku czy też na końcu miesiąca marca. Jeżeli bowiem Switch będzie miał swoją premierę na początku marca 2017 to wspomniane dwa miliony egzemplarzy, które zostaną wyprodukowane mają raczej świadczyć o dużej ostrożności producenta z Japonii co do sukcesu jaki może odnieść ich nowa konsola. Natomiast jeżeli data premiery będzie ustalona na ostatnie dni miesiąca marca to Nintendo zapewne liczy na bardzo dobre przyjęcie konsoli i duże zainteresowanie ze strony kupujących. Jak będzie w rzeczywistości okaże się dopiero za kilka miesięcy kiedy konsola oficjalnie pojawi się w sprzedaży a my poznamy jeszcze kilka faktów na temat jej funkcjonalności i dowiemy się czy ładne opakowania pokazane na zwiastunie rzeczywiście przełożą się na najwyższą jakość.