Mająca swoją premierę w ubiegły miesiącu gra Sid Meier's Civilization VI od momentu debiutu cały czas pozostaje na szczytach list najlepiej sprzedających się produkcji według serwisu Steam. W tym tygodniu oficjalnie poznaliśmy jak przełożyło się to na wyniki sprzedaż i jaką ilością sprzedanych egzemplarzy może pochwalić się gra sygnowana nazwiskiem Sida Meiera.

Otóż według danych jakie posiada serwis Steam Spy wynika, że gra w obecnej chwili znajduje się już u około miliona graczy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jakiego rodzaju jest to gra oraz, że została wypuszczona jedynie na komputery klasy PC i że jej premiera miała miejsce całkiem niedawno bo 21 października to rezultat ten jest jak najbardziej godny podziwu. Aby nabrać trochę perspektywy do osiągniętego wyniku wystarczy spojrzeć na poprzednią odsłonę gry czyli Sid Meier's Civilization: Beyond Earth, która ukazała się na rynku w 2014 roku i jak do tej pory trafiła do 1,5 miliona graczy. Jak więc sami widzicie najnowsza Cywilizacja bardzo ciepło została przyjęta przez rynek co przełożyło się na znakomite wyniki. Tak dobry start może nawet pozwolić na pobicie wyniku sprzedażowego ustalonego przez najbardziej popularną część cyklu czyli piątą odsłonę. Ta w przeciągu czasu od swojej premiery w 2010 roku sprzedała się w nakładzie blisko 10 milionów egzemplarzy.

Na sam koniec przypomnijmy, że Sid Meier's Civilization VI to gra strategiczno-ekonomiczna studia Firaxis Games. Produkcja otrzymała bardzo dobre recenzje wśród branżowej prasy i jest chwalona za rozbudowany system rozgrywki nawiązujący do przednich części. Również sama mechanika rozgrywki została znacznie ulepszona i wprowadzono wiele nowości. Gra dostępna jest jedynie w wersji na komputery osobiste a pudełka z nią możecie nabyć w każdym sklepie z grami komputerowymi.