Obecna liczba subskrybentów najbardziej rozpoznawalnej gry MMO - World of Warcraft wynosi obecnie 5,5 miliona. Stanowi to wartość mniejszą niż ostatnio prezentowana przez studio i z tego też względu jest to ostatni raz gdy Blizzard poda do publicznej wiadomości taką informację. Jak do tej pory producent regularnie informował opinię publiczną o liczbie graczy odwiedzających wirtualny Azeroth. Włodarze marki World of Warcraft stwierdzili jednak, że istnieją lepsze  wskaźniki ogólnej wydajności biznesowej i liczba subskrybentów zostanie zastąpiona nowym wskażnikiem, który ma mieć związek z zaangażowaniem, ale jak na razie nie podano żadnych szczegółów.

Zapewne ktoś z kierownictwa firmy uznał, że regularny spadek subskrybentów źle wpływa na wizerunek gry, więc teraz będziemy dostawać bardziej subtelne sygnały o tym, że po dekadzie królowania i wyznaczania standardów, World of Warcraft przestaje już być tym czego pragną gracze. Mimo odnotowywanych od dłuższego czasu spadków popularności tytułu, informacje te nastrajają pesymistycznie. Chodzi przecież o tytuł legendę - 10 lat to kawał czasu, spędzonego w jednym, wirtualnym świecie - wydawało by się że ciężko będzie się graczom pożegnać po tak długim czasie poświęconym na grę.

Wspomniane zmiany sygnalizują, że studio planuje raczej skoncentrować się na innych projektach, takich jak choćby WarCraft 4.

 

Pudeła kartonowe