Nie mamy zbyt dobrej informacji dla fanów serii Persona i japońskich gier RPG. Otóż data ukazania się na rynku gry Persony 5 została przesunięta o dwa miesiące. Informację o tym fakcie przekazali sami twórcy gry do amerykańskich przedstawicieli z oddziału firmy Atlus podczas specjalnej wideokonferencji na której zaprezentowono pierwsze fragmenty z rozgrywki. Na ten moment twórcy nie zdradzili jednak dlaczego premiera gry spotka się z takim opóźnieniem.

Według wszystkich wcześniejszych planów wyczekiwany przez europejskich i amerykańskich fanów tytuł który swoją premierę w Japonii miał już we wrześniu bieżącego roku miał zgodnie z harmonogramem pojawić się w sprzedaży w angielskiej wersji językowej już w lutym przyszłego roku.

W tym momencie nowa data premiery na rynku amerykańskim została oficjalnie przesunięta na dzień 4 kwietnia. Brak jednak w tym momencie potwierdzenia ze strony europejskiego dystrybutora gry Persona czyli firmy Deep Silver czy data premiery w USA będzie zbieżna z datą europejskiej premiery.

Aby nieco załagodzić tą niezbyt optymistyczną dla fanów wiadomość, twórcy gry zapowiedzieli, że w odróżnieniu od poprzednich odsłon tym razem Persona 5 zostanie udostępniona w wersji z angielską jak i japońską ścieżka dźwiękowa pod postacią darmowego DLC możliwego do pobrania w dowolnym momencie.

O taką możliwość już od jakiegoś czasu walczyło wielu fanów serii wskazując na to, że Atlus jest chyba jedynym wydawcą gier jRPG, który nie oferuje takiej możliwości graczom. Oryginalna ścieżka dźwiękowa u innych dystrybutorów gier jest już standardem od jakiegoś czasu i wszystkie opakowania ich gier zawierają wzmiankę o możliwości wyboru preferowanego głosu postaci w grze.