Ten rok stoi pod znakiem trzydziestych urodzin firmy Ubisoft, która to już od kilku miesięcy całkiem hucznie obchodzi tą okrągłą rocznicę. W ramach celebracji wydarzenia osoby korzystające z usługi Uplay cyklicznie, co miesiąc otrzymują całkowicie za darmo pełne wersje klasycznych gier które wyszły spod skrzydeł Ubisoftu.

Tak więc od czerwca bieżącego roku w ręce graczy za darmo trafiły takie tytuły jak Prince of Persia: Piaski Czasu, Tom Clancy’s Splinter Cell, Rayman Origins, The Crew, Beyond Good & Evil oraz niedawno Far Cry 3: Blood Dragon. W tym tygodniu poznaliśmy tytuł ostatniej produkcji która wejdzie do grona darmowych gier wchodzących w skład promocji Ubisoftu. Otóż będzie nią wydany w 2012 roku Assassin's Creed III.

Wszyscy zainteresowani uzyskaniem sowjej kopii gry od 7 grudnia będą mogli dodać ją do swojej biblioteki w serwisie Uplay. Tytuł dostępny będzie do pobrania przez okres jednego miesiąca. Dodatkowo w grudniu w ręce graczy trafi również partia nieco mniejszych upominków od Ubisoftu. Ich listę możecie sprawdzić na oficjalnej stronie firmy.

Na sam koniec przypomnijmy co nieco o Assassin's Creed III. Gra ta była tworzona przez studio  Ubisoft Montreal i poza komputerami PC trafiła również na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii U. W grze przenosimy się w okres amerykańskiej wojny o niepodległość a głównym protagonistą produkcji jest Connor Kenway - Metys, który mimo woli wplątuje się konflikt pomiędzy Templariuszami i Asasynami.

Całość rozgrywki ma miejsce w otwartym świecie, a gracze mają okazję zwiedzić kilka miast oraz amerykańską prowincję. Mimo ładnego opakowania historia przedstawiona w grze nie jest już tak pociągająca. Jednak pomimo tego, że gra uważana jest przez fanów za jedną z najsłabszych w całym cyklu assasyńskim to mimo wszystko miło ze strony Ubisoftu, że postanowił się on nią podzielić za darmo z graczami.