W ubiegłym miesiącu swój debiut miał czwarty epizod gry przygodowej Batman: The Telltale Games Series pozwalając nam coraz bardziej zagłębić się w historię o Mrocznym Rycerzu. W tym tygodniu natomiast deweloperzy ze studia Telltale Games podali do wiadomości publicznej informację o dacie pojawienia się ostatniego, piątego epizodu wieńczącego całą historię. Ma on nosić podtytuł City of Light.

Tak więc wiemy już, że produkcja zadebiutuje 13 grudnia i trafi od razu na wszystkie docelowe platformy sprzętowe na jakie była pierwotnie tworzona. Tak więc zarówno posiadacze konsoli najnowszej generacji Xbox One i PlayStation 4 oraz posiadacze starszych wersji  Xbox 360 i PlayStation 3 będą mieli okazję sprawdzić tytuł w praktyce. Gra trafi też oczywiście na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android oraz iOS.

Oprócz samej daty premiery dowiedzieliśmy się jeszcze, że gracze którzy zagrają w piąty epizod zaczną swoją przygodę w różnych miejscach w zależności od wyborów jakich dokonali podczas końcówki czwartego epizodu. Samego zakończenia co prawda jeszcze nikt nie zna ale ujawniono również fakt, że lider Children of Arkham przygotowywać będzie ostatnią fazę swojego planu polegającą na całkowitym zniszczeniu rodziny Wayne'ów a występujące w grze postacie nam do tej pory przychylne mają wystąpić na ścieżkę zemsty.

Aby przekonać inne osoby do spróbowania swoich sił w grze Batman: The Telltale Games Series, studio postanowiło wszystkich chętnym dać możliwość przetestowania swojej produkcji i zagrania w pierwszy epizod serii całkowicie za darmo za pośrednictwem platformy Steam.

Na sam koniec przypomnijmy, że Telltale Games specjalizuje się w grach przygodowych, w których główny nacisk położony jest na opowiadanie historii oraz trudne wybory moralne. Batman: The Telltale Games Series idealnie więc wpisuje się w ten nurt. Tak więc pudełka z grą dla wszystkich fanów serii będą czekały już od 13 grudnia na sklepowych pułkach.