Jeżeli poszukamy wiadomości o Crytek'u sprzed dwóch lat doczytamy się wiadomości, iż studio miało wiele problemów. Nie brakowało informacji, że firma niedługo splajtuje i jest bliska bankructwu .

237a33f5764c11385daee7caccf0cb5a

Mimo zaprzeczeń na temat kryzysu finansowej to pracownicy skarżyli się na brak, czy też kiepską organizację prac nas grą "Ryse Son of Rome" . Również można było usłyszeń o opóżnieniu w wypłacaniu wynagrodzeń. Niestety anulowane zostały następce Ryse'a. Oraz pożegnano kilka studiów i developerów.
Dostarczane były inforacje, iż problemy się skończyły, a studio zwróciło swoją uwagę na mniejsze produkcje i gry. Jednak widać, że producenci nie poradzili sobie z problemem dokładnie. Niektóre źródła podają, że pracownicy znów zmagali się z opóźnionymi wynagrodzeniami. Wielu z nich nie wytrzymało takich warunków pracy i odeszli . W oficjalnym oświadczeniu wyczytać można, że Crytek określił zmiany i nowe plany. Chodzi tutaj o to, że zwróci większość swojej uwagi na "swoich głównych atutach" - narzędzia do developerów i innowacyjne gry . Zmiany dotyczą równień skupienia się na oddziałach w Kijowie i Frankfurcie. Zmiany dotyczyć również będą dokładnej pracy nad najbardziej znanymi i najważniejszymi markami. Inne studia developerskie odłączają się od Cryteka, oraz zabezpiecza swoje stanowiska . Anvi Yerli - człowiek, który jest jednym z założycieli firmy rozstał się, oraz wysłał podziękowania za współpracę. Posunął się nawet do zapewnienia, że przyszłościowe posunięcia powinny ustabilizować sytuacje finansową firmy.

 

opakowania opakowania kartonowe