Firma Microsoft ukazała oficjalny termin , w którym zostanie zaprezentowana konsola scorpio. Urządzenie zostanie ukazane na tegorocznych targach E3, które odbędą się w niedziele 11 czerwca

s.aolcdn.jpeg

Firma Microsoft potwierdziła to, czego spodziewali się chyba wszyscy fani marki Xbox – podczas tegorocznych targów E3 odbędzie się prezentacja konsoli znanej obecnie jako Project Scorpio. Wydarzenie będzie miało miejsce na konferencji giganta z Redmond 11 czerwca o godzinie 23:00. Można śmiało zakładać, że wraz z oficjalną prezentacją urządzenia doczekamy się też zapowiedzi nowych gier dostępnych na wyłączność, gdyż obecnie Microsoft skrzętnie je skrywa. Z tych większych projektów wiemy właściwie tylko o Halo Wars 2 (premiera już za kilka dni – 21 lutego), State of Decay 2 i Sea of Thieves,Lecz wątpliwe, by był to cały tegoroczny line-up i na premierę Scorpio (końcówka bieżącego roku) z pewnością firma przygotuje kilka innych tytułów.

Obecnie na temat Project Scorpio nie wiemy zbyt wiele. Microsoft wyjawił jedynie, że sprzęt ma dysponować mocą 6 teraflopów, więc w momencie premiery będzie najpotężniejszą konsolą na rynku. Urządzenia ma umożliwiać obsługę gogli rzeczywistości wirtualnej oraz rozdzielczości 4K. Wszystkie gry wydawane przez amerykański koncern mają działać właśnie w natywnym 4K.

Project Scorpio nie będzie jednak reprezentował nowej generacji, gdyż dołączy do obecnej rodziny Xbox. Oznacza to, że wszystkie wydawane na nim gry będzie można bez problemu odpalić na Xboksie One. Ponadto konsola współpracować ma z gadżetami z tego sprzętu, np. padami.

 

folia bąbelkowa