Polskie studio 11 bit udowodniło, że potrafi tworzyć niezwykle oryginalne produkcje i nie boi się podejmować trudnych tematów czy też próbować całkowicie nowych rzeczy. Tym razem włodarze postanowili wkroczyć na zupełnie nie znane im do tej pory pole czyli rynek gier planszowych.

Decyzja ta wydaje się jak najbardziej słuszna. Po ogromnym sukcesie jakie odniósł najnowszy produkt studia czyli This War of Mine należy jak najlepiej rozpromować markę. Na początek studio zdecydowało się na przeniesienie gry na urządzenia mobilne. Portami na kolejne platformy trudno było się ekscytować aż do momentu zagrania w This War of Mine na tablecie lub telefonie - gra jest super intuicyjna i wygląda równie pięknie jak na PC.

W przyszłym roku planowane są wersje na konsole, ale to nie koniec ekspansji marki. Oto cytat z komunikatu prasowego studia 11 bits mówiący o planowanej planszówce ( w sprzedaży będzie opakowanie kartonowe z grą w raz z dodatkami )

This War of Mine The Boardgame jest tworzona z myślą o zarówno grze wieloosobowej (do 6 osób), jak i pojedynczego gracza. Uczestnicy będą mogli wcielić się z postacie znane z oryginalnej gry, stawiając czoła przeciwnościom losu dobrze znanym wszystkim fanom tytułu. Nie zabraknie jednak też wielu nowych elementów, trudnych decyzji i możliwości do sprawdzenia swojej wiedzy o sposobach przetrwania. Gra planszowa znacznie poszerza oryginalny świat gry, skupiając się na interakcjach pomiędzy graczami walczącymi o przeżycie wojennego piekła.

I jeszcze jeden fragmen, który pokazuje jak ambitni są twórcy z 11 bit studios i zawsze pragną dostarczyć graczom najwyższej jakości produkt i dlatego produkcję gry planszowej zlecili ludziom, którzy się na temacie znają:
Design i produkcja spoczywa w rękach weteranów gatunku; za projektem stoją Michał Oracz (Neuroshima Hex, Earthcore: Shattered Elements, Neuroshima RPG, Theseus: The Dark Orbit, De Profundis i inne) oraz Jakub Wiśniewski (tłumacz i story designer Earthcore: Shattered Elements, Dying Light i innych). Michał Oracz zapowiada, że This War of Mine The Boardgame towarzyszyć będzie też aplikacja wzbogacająca opowieść w grze o dodatkowe watki, informacje i materiały audiowizualne.