Wiedźmin 3 Dziki Gon to nie tylko gra pełna nawiązań do kultury słowian oraz mitologii. I nie bez powodu dostał się na listę TOP5 gier, w które powinien zagrać każdy mężczyzna. Znajdziemy w niej również całe mnóstwo nawiązań do popkultury. Znanych filmów, bajek, książek, seriali oraz całe mnóstwo śmiesznyk powiedzonek. Przygotowaliśmy listę najciekawszych Easter Eggów.
uiczer3

Podczas wycieczki przez Novigrad można napotkać dwóch żebraków rozmawiających między sobą. Jeden z nich opowiada o tym, jak kiedyś zaufał pewnej kobiecie na tyle, że dałby sobie za nią uciąć rękę. Teraz tej ręki nie ma. Dokładnie taką samą historię opowiada Fred, grany przez Cezarego Pazurę. Dla Freda ta historia skończyła się szczęśliwie i swojej ręki nie stracił.

W tym samym mieście podczas rozmowy z Zoltanem, dowiadujemy się, że Jaskier miał dużo przyjaciółek. Jedna z nich lubiła, gdy mówiono do niej Anastasia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Jaskra nazywała Christianem. Jaskier potem opowiadał, że musiał robić z nią "dziwne rzeczy". Widoczne nawiązanie do powieści "50 twarzy Greya" sprawia, że bardzo łatwo się domyślić, co takiego robiła ta dwójka.

Będąc na Skellige, możemy znaleźć zamek opanowany przez bandytów. Jeśli ich zabijemy i zwiedzimy pozostałą część zamku, odnajdziemy podniebną celę w której zobaczymy karła z bardzo charakterystyczną blizną. Tak, to Tyrion Lannister z Gry o tron! Dodatkowo, w tym samym miejscu, ze zwłok strażnika możemy wyciągnąć karteczkę z nawiązaniem do słynnego potwora Cthulhu.

Najbardziej charakterystycznym tekstem w świecie gier jest słynne: "Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę", przeczytane głosem Piotra Fronczewskiego. Ten tekst pojawia się w grze Baldur's Gate 2 i słyszymy go za każdym razem, gdy chcemy wyjść z obecnej lokacji, a nasza drużyna jest zbyt rozproszona. Dokładnie to samo zdanie usłyszymy, gdy podczas naszych podróży dotrzemy do granic mapy.

Może nie każdy czytał krzyżaków, ale o Zbyszku z Bogdańca słyszał na pewno. W czasie gry napotykamy rycerza Ronvida z Małego Łęgu, który chce stoczyć sto rycerskich pojedynków dla panny Jagódki. Wiedźmin, z racji tego, że panny Jagódki nie widział, nie chce przyznać, że jest ona najpiękniejszą panną na świecie i zostaje zaatakowany przez Ronvida. Całkiem podobnie zachowuje Zbyszko z Bogdańca. Zachwycony śpiewem Danusi, ślubuje jej miłość i obiecuje głosić o jej urodzie i cnocie, gdziekolwiek się uda.