Fani mobilnych gier RPG znowu mają powody do radości. W tym tygodniu w ramach tak zwanego soft-lauchu w sklepie App Store pojawiła się testowa wersja gry Might & Magic: Elemental Guardians. Czym jest ten tytuł? To nic innego jak bitewne RPG w którym rozgrywka opiera się na gromadzeniu wojowników i toczeniu z ich udziałem rozbudowanych, turowych potyczek. 

Co istotne wersja testowa pojawiła się jedynie w kanadyjskiej wersji sklepu App Store. Na najpopularniejszej platformie mobilnej czyli na Androidzie testy produkcji ruszyły już jakiś czas temu. Samo wypuszczenie gry w formie soft-launch to dobry znak dla osób niecierpliwych, ponieważ można odczytać to jako końcową fazę prac nad produkcją. Można zatem bezpiecznie mówić o zaledwie kilku miesiącach dzielących nas od oficjalnej premiery.

W samej grze, gracze wcielają się w rolę magów którzy to trafiają do Akademii Magicznej. Rozgrywka od samego początku polega na utworzeniu własnego bohatera a następnie rozwijaniu jego umiejętności oraz statystyk. Przed samą rozgrywką musimy również podjąć decyzję na temat tego do którego z trzech obecnych w świecie gry Domów Magii zamierzamy dołączyć.
Jeżeli chodzi o mechanikę rozgrywki to  Might & Magic: Elemental Guardians wpisuje się tutaj w trend popularnych ostatnimi czasy bitewnych gier RPG, gdzie rozgrywka opiera się na gromadzeniu postaci, rozwijaniu ich aby następnie wykorzystać je do turowych walk z pozostałymi graczami. W samej grze ma znaleźć się ponad sto rożnego  rodzaju jednostek których zdolności będziemy mogli ulepszać za pomocą magicznych symboli. Na samym polu bitwy gracz będzie miał możliwość wesprzeć swoje jednostki za pomocą zaklęć. Mają być one bezpośrednio związane z żywiołami ziemi, ognia lub wody. Sama gra ma oferować tryb rozgrywki dla jednego gracza oraz oparty na modelu rozgrywki PvP tryb multiplayer. 

tektura falista