Square Enix swoją obecną pozycję na rynku zawdzięcza grom z gatunku jRPG. Nic więc dziwnego, że Square Enix nie zamierza porzucać tego na czym tak dobrze się zna i dalej sam lub za pomocą podległych mu deweloperów nadal stara się aby na rynku pojawiały się gry utrzymane w klasycznym stylu jRPG.

Tym razem w ręce graczy ma trafić produkcja pod tytułem Lost Sphear, której to debiut ma odbyć się zaraz na początku nowego roku. Gra ma być niezwykle bliska sercom tych graczy którzy cenią sobie towarzyszącą tego rodzaju produkcjom atmosferze jak i klasycznej mechanice. Oficjalnie zatem potwierdzono, że 23 stycznia przyszłego roku gracze komputerowi oraz posiadacze konsoli PlayStation 4 i Nintendo Switch będą mogli sprawdzić Lost Sphear w praktyce.  

Data premiery dotyczy jednak tylko mieszkańców Europy i Ameryki ponieważ japońscy gracze będą mogli zagrać jeszcze w tym roku - gra ma pojawić się w sprzedaży w Japoni jeszcze w październiku 2017.

Co wiemy o samej grze? Otóż w Lost Sphear zagramy jako Kanata - chłopiec który będzie starał się powstrzymać czyhającą na jego rodzinę i wioskę zagładę pod postacią nieznanej siły. W trakcie przygody naszemu protagoniście towarzyszyć będą towarzysze oraz magia w postaci mocy Pamięci, która ma umożliwiać materializację myśli oraz wspomnień. Całość rozgrywki ma opierać się dobrze znanym już w tym gatunku schemacie jednak ma on zostać odpowiednio usprawniony. Szczególny nacisk twórcy położyli na usprawnienie turowego systemu walku opartego na mechanice Active Time Battle, który możecie kojarzyć między innymi ze starszych odsłon gier z cyklu Final Fantasy. Twórcy zapewniają również graczy o przygotowaniu zróżnicowanych lokacji tak aby rozgrywka nawet po dłuższym czasie nie wydawała się wtórna czy też nużąca.

reklamówki