W połowie tego roku na łamach serwisu Kotaku znalazły się informacje na temat tego, że znaczna część pracowników studia BioWare Montreal, które było odpowiedzialne za stworzenie gry  Mass Effect: Andromeda, została przeniesiona do EA Motive.

Jak się okazuje nie były to plotki, ponieważ właśnie w tym tygodniu dyrektor finansowy koncernu Electronic Arts potwierdził ową informacje.

Jak podawał serwis Kotaku od połowy roku w studiu BioWare Montreal rozpoczęły się znaczące zmiany. Po niezbyt ciepło przyjętym Mass Effect: Andromeda, firma Electronic Arts zdecydowała się na przeprowadzenie restrukturyzacji studia czego efektem było przeniesienie prawie wszystkich pracowników do EA Motive, a pozostałej reszcie zleciła zadanie aktualizacji ostatniej części seri Mass Effect.

Podczas spotkania z inwestorami dyrektor finansowy Electronic Arts, stwierdził, że jak wszyscy dobrze wiedzą, firma tworzy w Montrealu studio pomagające zespołowi Jade Raymond czyli szefowej EA Motive w przygotowaniu zupełnie nowej, świeżej marki. Do jej ekipy trafili jak donosił Kotaku pracownicy BioWare Montreal. Co to znaczy dla nas graczy?

Najprawdopodobniej to iż seria Mass Effect na najbliższy czas odejdzie w zapomnienie. Główne siły przerobowe BioWare skupione są obecnie nad pracami nad grą Anthem oraz prawdopodobnie kolejną odsłoną cyklu Dragon Age. Oprócz tego można spodziewać się jakiejś kolejnej gry z serii Star Wars ( jako ciekawostkę podamy, że BioWare Austin już od bardzo długiego czasu ciągle rozwija MMO Star Wars: The Old Republic ), czy też wydawanych co roku odsłon gier sportowych czy też wyścigów Need for Speed.  Jak widać plan wydawniczy wydaje się być całkiem mocny i zdywersyfikowany, dlatego też można przyjąć bezpiecznie, że odstawienie kolejnych cykli Mass Effect od BioWare na odległą przyszłość będzie całkiem dobrym posunięciem. 

opakowania