Przrenośne konsole w Polsce nie cieszą się obecnie zbyt dużą popularnością. Jak wynika ze statystyk wolimy chętniej grać na telefonach w dostępne mobilne produkcje. Dlatego też niektórzy producenci nie szczędzą wysiłku aby promować swoje przenośne konsole i dotrzeć do graczy. Nie można zatem powiedzieć, że firma Conquest przesadza z promocją marki Nintendo w naszym kraju, trzeba docenić fakt, że starają się działać w sferze promocyjnej jak tylko potrafią najlepiej. Przecież już dwa lata z rzędu pojawili się na Poznań Game Arena (czyli miejscu ignorowanym przez Sony) czy ostatnio na Warsaw Games Week. Ponadto starają się oni współpracować z polskimi sklepami. Jeszcze nie tak dawno temu cdp.pl chwaliło się poszerzeniem oferty o produkty Big N. Jednak informacja o wejsciu ze sprzedażą do sieci sklepów Saturn i Media Markt to już swego rodzaju nowość i duże wydarzenie.

Przez to, że Nintento będzie obecne w tego typu sieciówkach, znacząco ułatwi to graczom dostęp do produktów tej marki i to nawet tym, którzy może nie są nawet świadomi istnienia przenośnych konsolek tego producenta. Wydaje się doskonałą wiadomością w kontekście katastrofalnej sprzedaży Wii U w Polsce. Przez takie działanie istnieje dość realna szansa, że oficjalne grono 350 właścicieli tej konsoli wkrótce się powiększy i etykiety elitarności przypinane ich posiadaczom stracą już swoje znaczenie.

Na oficjalnej polskiej stronie nintendo.pl można sprawdzić miejsca w których dostępne będą produkty tego producenta czyli Wii U i 3DS. Należy również wsponieć, iż oprócz wspomnianych dużych sieciówek na liście gdzie dostać można produkty Nintento znajdują się też mniejsze, prywatne sklepy z różnych miast.