Miłośnnicy japońskich gier RPG może nie mieli zbyt udanego roku jeżeli chodzi o premiery produkcji z tego gatunku. Na szczęście trend ten może się odmienić w bierzącym roku. Wszystko za sprawą kilku premier, które mają prawo namieszać w świecie gier RPG. Więc Ci z was, którzy już szykują opakowania na wszystkie te nowe tytuły, które ukazą się w sklepach mają się z czego cieszyć. Na sam początek chyba najbardziej optymistyczna nowina czyli fakt, że wyczekiwany już od dobrych kilku miesięcy Final Fantasy XV na pewno trafi w tym roku na rynek. Tytuł ten został zapowiedziany już bardzo dawno temu i to pierwotnie pod zupełnie inną nazwą czyli Final Fantasy Versus XIII.

Przez ten czas oczekiwania produkcja ta zdążyła zmienić platformy docelowe na które zostanie wydana na te z obecnej generacji konsol i zmienić swoją nazwę właśnie na Final Fantasy XV. Gracze mogą jednak spać spokojnie ponieważ tak istotne elementy jak świat, koncept i fabuła pozostały praktycznie nietknięte według zapewnien twórców, na co dowodem jest wypowiedź samego reżysera gry:


Gra pojawi się w tym roku, w 2016! W czasie produkcji, wcześniejsze fazy wymagają wiele mądrości i siły fizycznej. Jednakże posuwanie się ku finalnym etapom skupia się na poświęceniu i sile woli. Przysięgam Wam wszystkim, że każdy z członków zespołu, aż do ostatniego momentu, będzie robił co tylko w jego mocy, tak aby móc wziąć odpowiedzialność za swoje dzieło i być z niego dumnym. Zrobimy wszystko, co będziemy mogli zrobić, żeby stworzyć doświadczenie z którego będziemy dumni, i które przyniesie Wam wiele radości. Cały team FFXV docenia Wasze wsparcie w minionym roku. Trudno wyrazić słowami, jak wiele to dla nas znaczy.

Z dodatkowych informacji na temat gry należy nadmienić iż jej premiera odbędzie się równocześnie na całym świecie, a sama produkcja zostanie wydana jak wspomniano na najnowsze generacje konsol czy platformę PS4 i Xboksa One.