Dzisiaj jest bardzo dobry dzień dla wszystkich fanów przygodówek, ponieważ na rynku europejskim, czyli również w Polsce debiutuje fizyczne wydanie znakomitej gry przygodowej francuskiego studia DONTNOD. W naszym kraju dystrybutorem Life is Strange jest firma Cenega. Pudełkowe wydanie historii Max i Chloe jest dostępne w dość bogatej edycji limitowanej. Gracze oprócz samej gry, która zawiera ponadto wypuszczone kilka dni temu darmowe DLC z komentarzem twórców LiS, dostaną w swoje ręce licencjonowaną ścieżkę dzwiękową z gry, która jest niezwykle klimatyczna i zawiera utwory takich zespołów jak  Alt-J, Foals, Jose Gonzalez oraz wielu innych.

Poza tym w pudełko z grą znajduje się 32-stronicowy album z grafikami koncepcyjnymi z samej gry. Ta fizyczna, limitowana edycja gry Life is Strange Limited Edition jest do nabycia zarówno dla posiadaczy PC, PlayStation 4 jak i Xboksa One. Posiadacze starszych generacji konsol muszą się jednak obejść smakiem. Należy tutaj nadmienić, że gra nie doczekała się oficjalnego spolszczenia, więc można w nią zagrać jedynie w języku angielskim lub też zdecydować się na nieoficjalne, fanowskie spolszczenie dostępne do pobrania w internecie.

Dla przypomnienia, dla osób które dopiero co słyszą o Life is Strange. Jest to gra, która z całą pewnością zasługuje na przypięcie etykiety jednej z najlepszych gier ubiegłego roku. Francuskiemu studiu DONTNOD Entertainment udało się stworzyć naprawdę ciekawą grę przygodową, poruszającą dojrzałe tematy, oraz kreującą wiarygodne, niebanalne i bardzo dobrze napisane postacie, które muszą stawać przed trudnymi i bardzo nie jednoznacznymi wyborami moralnymi. W grze widać inspiracje takimi tytułami jak The Walking Dead, oraz innymi grami, które wyszły spod skrzydeł Telltale Games. Cała gra ukazała się w formie 5 epizodów, z których pierwszy pojawił się na rynku w dystrybucji cyfrowej 30 stycznia 2015 roku. Obecnie w sieci słychać również plotki o tworzeniu kolejnego sezonu gry, jednak są one jak do tej pory niepotwierdzone. W sieci krążą nieoficjalne plotki o kolejnym sezonie gry, ale do tej pory deweloperzy nie potwierdzili planów stworzenia kontynuacji.