Jak informowaliśmy jakiś czas temu, sequel sieciowej strzelanki - Titanfall ma pojawić się pod koniec tego roku lub na początku następnego. Teraz wiemy, że gra dostanie również tryb dla pojedynczego gracza. Co prawda słychać było pogłoski o takiej możliwości, jednak teraz po potwierdzeniu ich przez scenarzystę gry, czyli Jesse Sterna, możemy być pewni. Według informacji jakie zostały ujawnione, zaczynając pracę nad sequelem, studio nie miało przewidzianego budżetu na tryb dla pojedynczego gracza. Zmieniło się to w momencie, w którym pierwsza część gry przekroczyła magiczny próg 10 milionów użytkowników. Wtedy to włodarze Electronic Arts postanowili zwiększyć budżet produkcji, tak aby również miłośnicy solowej kampanii znaleźli w grze coś dla siebie. Potwierdza to jedynie, że studio musiało być bardzo zadowolone z poniższego wyniku sprzedaży.


Ale to nie koniec wiadomości związanych z grą. Według tego co powiedział Jesse Sterna, stuido Respawn Entertainment myśli również nad stworzeniem z grą równolegle serialu telewizyjnego osadzonego właśnie w uniwersum Titanfall. Plan jest taki aby zarówno gra jak i serial ukazały się na rynku w tym samym czasie. Na ten moment to czy serial ostatecznie powstanie pozostaje jeszcze kwestią otwartą, jako, że tego typu przedsięwzięcie wymaga dużych nakładów finansowych i studio zastanawia się na opłacalnością nakręcenia serialu. Jeżeli serial miałby powstać to za jego produkcje było by odpowiedzialne studio filmowe Lionsgate TV.


Na sam koniec Pan Stern ujawnił kilka smaczków na temat fabuły gry. Scenariusz nadchodzącej gry będzie prezentował świat łączący elementy nauki i magii, który jednak ma być niezwykle „przyziemny, brudny, ludzki i prawdziwy”. Nie ma więc mowy o przypięciu tej grze etykiety ,,cukierkowej" produkcji. Zadaniem kampani dla pojedynczego gracza ma być zrealisowanie tego czego brakowało w pierwszej części czyli ukazania graczom istotnych faktów na temat uniwersum w którym się znalazł. Gra ma stanowić próbą ponownego opowiedzenia historii wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych oraz wojny secesyjnej, z tą różnicą, iz cała akcja ma być teraz osadzona w kosmosie.