W połowie tego roku na łamach serwisu Kotaku znalazły się informacje na temat tego, że znaczna część pracowników studia BioWare Montreal, które było odpowiedzialne za stworzenie gry  Mass Effect: Andromeda, została przeniesiona do EA Motive.

Jak się okazuje nie były to plotki, ponieważ właśnie w tym tygodniu dyrektor finansowy koncernu Electronic Arts potwierdził ową informacje.

Serii gier Grand Theft Auto miłośnikom elektronicznej rozgrywki przestawiać chyba nie trzeba. Już wkrótce będziemy obchodzić czwarte urodziny piątej odsłony serii. Od samego początku debiutu GTA V na rynku studio Rockstar dba o swoją produkcję rozwijając szczególnie jej tryb sieciowy pod nazwą Grand Theft Auto Online, jednak mimo próśb fanów nie zobaczyliśmy jak do tej pory żadnego fabularnego dodatku do produkcji. Można więc chyba założyć, że pod tak długim czasie raczej już się go nie doczekamy.

Twórcy nadchodzącego symulatora wyścigów - Forza Motosport 7, czyli Studio Turn 10 dba o to aby cały czas trzymać graczy w niepewności i dzielić się tylko małymi skrawkami informacji na temat samej gry. Tym razem dowiedzieliśmy się co nieco na temat pojazdów które będzie można zobaczyć w samej grze. Mowa jednak nie o najnowszych samochodach ale o klasycznych pojazdach do których będziemy mogli uzyskać dostęp.

Square Enix swoją obecną pozycję na rynku zawdzięcza grom z gatunku jRPG. Nic więc dziwnego, że Square Enix nie zamierza porzucać tego na czym tak dobrze się zna i dalej sam lub za pomocą podległych mu deweloperów nadal stara się aby na rynku pojawiały się gry utrzymane w klasycznym stylu jRPG.